Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy


Strefa przyjazna dla wszystkich
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 
 

 Jak i kiedy nauczyliśmy się zabijać?

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Jak i kiedy nauczyliśmy się zabijać?   Wto 21 Wrz 2010, 14:30

Dawno już stwierdzono, że jesteśmy najbardziej morderczym gatunkiem na naszej planecie. Historia ludzkości, jaką znamy, to nie idylliczny rozwój Homo sapiens, ale ponure dzieje walki i zagłady. Najpierw zniszczyliśmy naszych najbliższych rywali, a teraz, pomimo, że nie stanowią dla nas żadnego niebezpieczeństwa, przyszedł czas nawet na goryle i szympansy.

To co intryguje naukowców w historii Homo Sapiens to fakt, że w przeciwieństwie do innych zwierząt nie mamy żadnych siostrzanych gatunków. Konie mają zebry, delfiny morświny, a my pozostajemy jedynymi dwunożnymi inteligentnymi naczelnymi na naszej planecie.

Jednak nie zawsze tak było, a obecnie wiadomo, że przez większość naszej ewolucyjnej historii zamieszkiwaliśmy ziemię wspólnie z innymi „ludzkimi” stworzeniami. Jak dotąd znamy ponad 20 typów hominidów, a wraz z kolejnymi odkryciami ich liczba stale rośnie.

Nagle, 30 tysięcy lat temu, Homo sapiens zostali sami na ziemi. To zrodziło pytania wśród naukowców na temat naszego stosunku do pozostałych gatunków. Wiodący paleontolodzy i archeolodzy badający kości hominidów zaczęli podejrzewać, że w tym okresie mogło dojść do prehistorycznego holocaustu. Sądzą, że być może skłonność do zabijania jest częścią naszej natury.

Inni naukowcy przyznają, że Homo sapiens były co prawda odpowiedzialne za wyginięcie innych gatunków hominidów, jednak było to wynikiem wojny ekonomicznej. Dodają, że ludzie po prostu potrafili lepiej gospodarować swoimi zasobami.

Profesor paleontologii z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie uważa, że Homo Sapiens przybyli do Europy 40 tysięcy lat temu i w ciągu następnych 10 tysięcy lat doprowadzili do zagłady swoich najbliższych krewniaków – Neandertalczyków, którzy radzili sobie dobrze przez jakieś 200 tysięcy lat.

Historia naszego gatunku rozpoczęła się prawie 5 mln lat temu, jednak pierwsze hominidy, takie jak Australopiteki Anamensis, Afarensis i Africanus miały niewielką pojemność mózgu i prowadziły wegetariański tryb życia. Dopiero około 2,5 mln lat temu nasi przodkowie zaczynają przejawiać pierwsze oznaki inteligencji, wyrabiając kamienne narzędzia.

Ostatecznie przewagę zdobywają cztery gatunki hominidów: Homo rudolfensis, habilis, erectus i Australopitek boiseii. Jak twierdzą paleontolodzy wszystko odbywało się według podobnego schematu. Nowe gatunki się pojawiały, rywalizowały i współegzystowały, kolonizowały nowe tereny, osiągając sukces – jeśli nie to ginęły.

Jeden z tej czwórki zdołał – Homo erectus – zdołał rozprzestrzenić się na cały świat, pozostawiając swoich potomków w różnych zakątkach globu. 100 tysięcy lat temu, w drodze naturalnej selekcji pozostały już tylko trzy liczące się gatunki: Neandertalczyk w Europie, przypominający erectusa hominidy na Jawie, oraz Homo sapiens w Afryce. Można powiedzieć, że scena ostatniej walki została przygotowana.

Homo sapiens z Afryki najpierw opanował Azję, a następnie Europę, zastępując miejscowe gatunki. Nie ma żadnych znaków mieszania się gatunków – naukowcy nie znaleźli żadnego śladu DNA, pochodzącego od innych hominidów, które można by znaleźć w naszym kodzie genetycznym.

Naukowcy uważają, że ludzie byli lepiej zorganizowani, odżywieni, oraz żyli dłużej niż Neandertalczycy. Jak podkreślają paleontolodzy, szybkie wyginięcie tych ostatnich wskazuje, że wzajemne spotkania były zwykle tragiczne dla naszych „krewniaków”.

Jeden z archeologów z Oxfordu twierdzi, że Neandertalczycy mieli niewiele do zaoferowania ludziom, którzy rozwinęli już umiejętności komunikacji i operowania symbolami. Zniknięcie tego gatunku można uznać za pierwszą i najbardziej udaną ludzką kampanię, mającą na celu całkowite zniszczenie przeciwnika.

To właśnie wtedy ludzkość zyskała swoją morderczą świadomość, która w eliminacji kolejnych gatunków hominidów, znalazła społeczne uzasadnienie w zabijaniu, jako naturalnym elemencie, służącym podporządkowaniu naszej planety.

Artur Olejniczak
Powrót do góry Go down
 
Jak i kiedy nauczyliśmy się zabijać?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Ezoteryczne BytZbiorowy :: Świadome życie :: Świadome życie :: Tajemnice cywilizacji i globalna manipulacja-
Skocz do: