Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy


Strefa przyjazna dla wszystkich
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 
 

 Grupa krwi może wpływać na płodność

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Grupa krwi może wpływać na płodność   Czw 28 Paź 2010, 21:05

Naukowcy z USA po raz pierwszy odkryli, że grupa krwi kobiety może mieć wpływ na łatwość zajścia przez nią w ciążę, zwłaszcza u progu wieku średniego - informują brytyjskie media. Badania przeprowadzone w grupie 560 kobiet, w wieku 35 lat, mogą mieć praktyczne zastosowanie do przewidywania cyklu płodności kobiety.

Z badań szkoły medycznej im. Alberta Einsteina w Nowym Jorku i uniwersytetu w Yale wynika, iż kobiety z grupą krwi "O" mogą mieć większe trudności z poczęciem, ponieważ ta grupa krwi zwykle idzie w parze z mniejszą liczbą jajeczek i ich niższą jakością.

Kobiety z grupą krwi "A", lub "AB" są, zdaniem badaczy, lepiej chronione przed malejącą liczbą jajeczek w trakcie starzenia się.

Podczas badań u kobiet pobrano próbki krwi w celu zmierzenia poziomu aktywności pęcherzyka jajnika, mającego wpływ na czynności hormonu FSH, będącego dobrze znanym wskaźnikiem płodności.

Poziom FSH poniżej 10 sugeruje, że kobieta będzie miała większe trudności z poczęciem niż ta, u której poziom jest niższy. Wysoki poziom FSH wskazuje na wyczerpywanie się rezerwy jajnikowej zarówno ilościowej jak i jakościowej. Rezerwa znaczenie się uszczupla w miarę starzenia się kobiety.

U kobiet z grupą krwi "O" stwierdzono, iż prawdopodobieństwo wystąpienia poziomu FSH powyżej 10 jest dwukrotnie wyższe niż u kobiet z innymi grupami krwi.

Prawidłowość ta potwierdziła się w obu klinikach prowadzących równoległe badania, bez względu na wiek kobiet i ich pochodzenie etniczne. Za najważniejszy czynnik wpływający na łatwość poczęcia uznano wiek kobiety.

W grupie kobiet z grupą krwi "A" prawdopodobieństwo wystąpienia hormonu FSH powyżej 10 było o połowę niższe niż w grupie kobiet z grupą krwi "O".

Około 44 proc. populacji Wysp Brytyjskich ma grupę krwi "O", a 42 proc. "A". Ludzie z grupą krwi "A" są nosicielami antygenu A, będącego białkiem na powierzchni komórki, lecz nieobecnego u osób z grupą krwi "O".


http://wiadomosci.onet.pl/

no to jaka macie grupe krwi drogie koleżanki i jak to jest?

ja mam zero tongue
Powrót do góry Go down
 
Grupa krwi może wpływać na płodność
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Ezoteryczne BytZbiorowy :: Świadome życie :: Świadome życie :: Zdrowe życie bliżej natury, kamienie i amulety-
Skocz do: