Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy

Strefa przyjazna dla wszystkich

IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 

PERŁA POD KRZYŻEM

Go down 
AutorWiadomość
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

Liczba postów : 12
Na forum od : 02/11/2010

PisanieTemat: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 01:48

Wszystkim zainteresowanym relacją katarzy - templariusze - legendy o graalu - różokrzyż - masoni polecam książkę "Perła pod krzyzem", której motywem przewodnim jest relacja między w/w, a raczej tajemnicy, która owiewa w/w organizacje. Zdradzę, że ogniwem scalającym te z pozoru oderwane zagadnienia jest gnostyckie podejście do Ewangelii Jana. Książka powstała z konieczności sprostowania kilku nieścisłości, które pojawiły się w artykule autora opublikowanym na portalu racjonalisty (Maria Magdalena i zagadka Ewangelii św. Jana), a że sama intuicja była trafna, pomysł ten okazał się być o wiele lepszy niż sam artykuł. Wyjaśnione problemy pozwalają rozwikłać tajemnicę papiezycy Joanny oraz trick tkwiący w "Ostatniej Wieczerzy" Leonarda da Vinci (bez zmyłek tym razem) i ogólnie rzecz biorąc, książka jest w znacznej mierze dziełem pionierskim, a posłowie do książki napisał sam pan prof. Jerzy Prokopiuk.
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 02:03

Pozwolisz, że przeniose do działu książek Smile
Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 11:18

Słoneczna napisał:
Dziękuję bardzo. To świetny przykłąd, jak można zmanipulować społeczeństwem. Dan Brown, chociaż ewidentnie naruszał prawo, a jego książka stanowiła taką samą manipulację co filmiki o iluminatach, musiała mieć bogatych sponsorów. Największym kłamstwem było to, że książka Dana Browna była reklamowana jako książca inicjacyjna. Trudno mówić o inicjacji, kiedy roi się gdzieś od kłamst i czytelnik po przeczytaniu wie jeszcze mniej niż przed. Nie mam pieniędzy na szumną reklamę, napisze tylko, że wszystkie popularne historie o templariuszach, katarach czy masonach sprowadzają się tak naprawdę do kilku prostych rzeczy. Zasadnicze w tym wszystkim jest to, że Ewangelia św. Jana została napisana przez człowieka, który zastosował w niej technikę, o której wspomina w swych dziełach Plutarch, a która stosowana była w misteriach Izydy. W książce przyjęto również założenia, że Ewangelia św. Jana powstała w Aleksandrii (Egipt). Książka ma również na celu wyjaśnienie, jak ezoteryka chrześcijańska oparta na Ewangelii św Jana (stanowiąca główną inspirację legend o Graalu) odnosi się do katarów i templariuszy. Jak się okazuje - tylko częściowo. Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 12:47

Powiesz nam co konkretnie było kłamstwem u Browna?
Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 13:55

Słoneczna napisał:
Ha, widzisz, pytanie na czym ma polegać książka inicjacyjna. Na wprowadzeniu w pewne misteria, pewien sekret. Trudno mi z Tobą teraz polemizować, musisz zapoznać się z moją książką i wtedy będziesz miała pełniejsze spojrzenie na wiele spraw. Ja miałem sporo czasu do zastanawiania się i jestem przekonany, że za propagandą związaną z Kodem da Vinci wiązał się iny cel - dezinformacja mas, manipulacja zamierzona nie na oświecenie, ale na dodatkowe ogłupienie odbiorców. Wierz mi, nie rozwiązałem spraw przedstawionych w książce dzięki podobnym lekturom, opierałem się na własnej dedukcji i naukowej biblistyce, nawet, jeśli musiałem przewrócić do góry nogami całą wiedzę, jaką wyniosłem ze studiów teologicznych. Sieczka, którą się aplikuje społeczeństwu, podobnie jak propagandowe filmiki o iluminatach robią to samo co telewizyjne talk - showy - czyli całkowitą sieczkę z mózgu
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 14:38

T_chasyd napisał:
Wszystkim zainteresowanym relacją katarzy - templariusze - legendy o graalu - różokrzyż - masoni polecam książkę "Perła pod krzyzem", której motywem przewodnim jest relacja między w/w, a raczej tajemnicy, która owiewa w/w organizacje. Zdradzę, że ogniwem scalającym te z pozoru oderwane zagadnienia jest gnostyckie podejście do Ewangelii Jana. Książka powstała z konieczności sprostowania kilku nieścisłości, które pojawiły się w artykule autora opublikowanym na portalu racjonalisty (Maria Magdalena i zagadka Ewangelii św. Jana), a że sama intuicja była trafna, pomysł ten okazał się być o wiele lepszy niż sam artykuł. Wyjaśnione problemy pozwalają rozwikłać tajemnicę papiezycy Joanny oraz trick tkwiący w "Ostatniej Wieczerzy" Leonarda da Vinci (bez zmyłek tym razem) i ogólnie rzecz biorąc, książka jest w znacznej mierze dziełem pionierskim, a posłowie do książki napisał sam pan prof. Jerzy Prokopiuk.
Dostaniemy informację o autorze tegoż dziela?
Jakiż to trik? jaka to tajemnica papieżycy gdy jej istnienie nawet źródła watykańskie potwierdzają?

T_chasyd napisał:
Słoneczna napisał:
Dziękuję bardzo. To świetny przykłąd, jak można zmanipulować społeczeństwem.
Co? w sensie przeniesienie do tego działu?

Cytat :
Dan Brown, chociaż ewidentnie naruszał prawo, a jego książka stanowiła taką samą manipulację co filmiki o iluminatach, musiała mieć bogatych sponsorów. Największym kłamstwem było to, że książka Dana Browna była reklamowana jako książca inicjacyjna.
W którym miejscu naruszył prawo?
Co było manipulacją?
A to iluminaci nie istnieją? - ciekawe...
Inicjacyjna? w jakim sensie?

Cytat :
Trudno mówić o inicjacji, kiedy roi się gdzieś od kłamst i czytelnik po przeczytaniu wie jeszcze mniej niż przed.
Poproszę o przykłady kłamstw oraz dowody na to, że to kłamstwa

Cytat :
Nie mam pieniędzy na szumną reklamę,
A to twoje autorstwo tego dzieła?

Cytat :
napisze tylko, że wszystkie popularne historie o templariuszach, katarach czy masonach sprowadzają się tak naprawdę do kilku prostych rzeczy.
Jakich to kilku prostych rzeczy? Bo to chyba nie o ewangelie ci chodzi...

Cytat :
Zasadnicze w tym wszystkim jest to, że Ewangelia św. Jana została napisana przez człowieka, który zastosował w niej technikę, o której wspomina w swych dziełach Plutarch, a która stosowana była w misteriach Izydy.
Jaka to technika? Bo wiesz - jak się o czymś wspomina to wypadałoby to wyjaśnić a nie tylko nadmienić.

Cytat :
W książce przyjęto również założenia, że Ewangelia św. Jana powstała w Aleksandrii (Egipt).

A co kogo to obchodzi gdzie powstała? Ma to jakieś znaczenie? I tak powstała wieki całe po śmierci Jezusa - te pisane w jego czasach nie są uznawane przez KRK

Cytat :
Książka ma również na celu wyjaśnienie, jak ezoteryka chrześcijańska oparta na Ewangelii św Jana (stanowiąca główną inspirację legend o Graalu) odnosi się do katarów i templariuszy. Jak się okazuje - tylko częściowo. Pozdrawiam wszystkich.
A jak się odnosi? Ty piszesz recenzję książki bezimiennego autora czy chcesz o niej porozmawiać?

Cytat :
Słoneczna napisał:
Ha, widzisz, pytanie na czym ma polegać książka inicjacyjna. Na wprowadzeniu w pewne misteria, pewien sekret. Trudno mi z Tobą teraz polemizować, musisz zapoznać się z moją książką i wtedy będziesz miała pełniejsze spojrzenie na wiele spraw.
lolek lolek
Pytanie to ja zadałam jakie są kłamstwa a ty sobie odpowiadasz z kosmosu. Polemizować? Ty nie polemizujesz bo nawet nie odpowiadasz na pyttania. Ty wygłaszasz wykład. A nawet nie bo to jest odczyt.
A... To jednak Twoja książka
To bądź uprzejmy się przedstawić. Bo na razie Twój nik wskazuje na konotacje judaistyczne (nie mam nic przeciw - ale nazwijmy rzeczy po imieniu)

Cytat :
Ja miałem sporo czasu do zastanawiania się i jestem przekonany, że za propagandą związaną z Kodem da Vinci wiązał się iny cel - dezinformacja mas, manipulacja zamierzona nie na oświecenie, ale na dodatkowe ogłupienie odbiorców.
Dezinformacja? Każdy broniący skamielin religijnych tak mówi, a potem się okazuje, że broni cielca glinianego a nie prawdy. Tak tak, judaizm to jedyna słuszna religia a Jezus jest be, a juz na pewno bardzo be są apokryfy - tylko czemu się wszyscy ich tak boją? Nie mów. Sama sobie odpowiem. Bo zawierają prawdę sprzeczną z tym co głoszą religie monoteistyczne judaistyczna i chrzescijanska w szczególności

Cytat :
Wierz mi, nie rozwiązałem spraw przedstawionych w książce dzięki podobnym lekturom, opierałem się na własnej dedukcji i naukowej biblistyce, nawet, jeśli musiałem przewrócić do góry nogami całą wiedzę, jaką wyniosłem ze studiów teologicznych.
Wybacz ale nie mogę Ci uwierzyć. Na razie wszystko negujesz a nie dajesz żadnych dowodów na poparcie tego, że to bujda na resorach.
Dasz argumenty i dowody to może kogoś przekonasz.
I żeby nie było. Ja stoję po środku - nie mam zdania w tej kwestii - możesz mnie nazwać obiektywną. Po prostu nie dajesz argumentów więc nazwijmy to czczą gadaniną poki co. Ok?

Cytat :
Sieczka, którą się aplikuje społeczeństwu, podobnie jak propagandowe filmiki o iluminatach robią to samo co telewizyjne talk - showy - czyli całkowitą sieczkę z mózgu

O nie lubisz ty inaczej myślących. Nie lubisz. Tylko pomysl o jednym. Bo mam wrażenie, że jesteś wierzącym.
Wiesz jaki jest największy dar od Boga?
Wolna wola.
Oni z niej korzystają. I Bóg siedzi i klaszcze w ręce z uciechy, że to robią.
Patrzy zaś ponuro na tych, którzy jak Ty chcą ją ograniczać.

Czekam na KONKRETNE odpowiedzi na MOJE pytania a nie na takie jakie sobie sam zadasz.

Smile
Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 14:45

Pozwolisz ze do pytan sie nie odniose bo sa zadawane chaotycznie, a kilka z nich dowodzi dobitnie ze nie nalezysz do osob myslacych albo masz bardzo zly dzien. Do kogo ma trafic ta wypowiedz do tego trafi, a ja schodze z forum, uklony
P.S. Jesli Ci to poprawi nastroj mozesz sobie tlumaczyc moje odejscie tym, ze mnie przegadalas, wszystko mi jedno Smile

***[MOD: Słoneczna - Chamskie odzywki karane są banem - proszę zapoznać się z regulaminem forum. To ostatni tekst w tym tonie tolerowany na tym forum. Za następny bedize ban.]***

Ostatnio zmieniony przez Słoneczna dnia Sro 03 Lis 2010, 14:52, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : złamanie regulaminu forum)
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 14:54

Do pytań się nie odniesiesz bo wcale tego nie chcesz robić. Tobie zalezy tylko na reklamie swojego cienkiego tekstu niepopartego zadnymi argumentami. Uprawiasz to samo co zarzucasz Brownowi i innym.
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 15:01

Wojciech Dastych
To Twoje nazwisko i nawet nie masz odwagi się do tego przyznać - reklamujesz ksiązkę nie pisząc jak się nazywasz. Cóż za odwaga.

na opoka.pl jakos miales odwage pisac pod swoim nazwiskiem

a to piękne

http://www.opoka.org.pl/php/komentarze/komentarze.php?msg_id=43022&action=show

Cytat :
Dotyczy artykułu: Michał Wojciechowski, Tajemna ewangelia Marka

hmmm

Rozumiem że ten komentarz odnosil sie do mnie - nie bardzo wiem co mam wspolnego z Danem Brownem, moze w pana oczach do niego nie dorastam i niech tak zostanie, nigdy nie mialem zamiaru z nikim konkurowac, a juz na pewno nie z Danem Brownem, ktorego - nawiasnem mowiac - nigdy nawet nie wzialem do reki, bo nie przepadam za beletrystyka. Co do niedomowien - to zbyt zlozona kwestia, jesli chce pan jednak podjac merytoryczna dyskusje, proponuje przejrzec ksiazeczke "Perla pod krzyzem", a zwlaszcza jej druga czesc. Niech nie zrazi pana wydawnictwo, a ksiazeczka moze pozytywnie zaskoczyc.

Podpisano: Wojciech Dastych, 2010-05-16 12:34:27

Podobno nigdy nie wziales ksiązek Dana Browna do reki to skad wiesz co tam jest prawda a co klamstwem?

Myslę ze cytat powyzej jest klamstwem....

Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 15:07

No dobrze, skoro tak Ci zależy:
Nie wiem po co miałbym wstydzić się nazwiska, podałem tytuł książki i napisałem też że jestem autorem, więc to tak jakbym napisał 2+2 =
A teraz odnieśmy się merytorycznie do pominiętych pytań (za co dostałem nieomal ban - faktycznie, krytyka admina to jak obraza Boga samego):
Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 15:13

Słoneczna napisał:
Jakiż to trik? jaka to tajemnica papieżycy gdy jej istnienie nawet źródła watykańskie potwierdzają?
Jaki trick? No, skoro jesteś tak pewna siebie to powinnaś zgadnąć. W książce pana Browna masz podpowiedzi: jest kod da Vinci i ma to związek z literą "V" na fresku zatytułowanym "Ostatnia Wieczerza". Skoro pasuje Ci sposób inicjacji reprezentowany przez pana Browna, powinnaś skojarzyć co mam na myśli, a jeśli nie wiesz, to coś nie halo, może po prostu nie chwyciłaś żartu Smile
To samo dotyczy papieżycy Joanny
Słoneczna napisał:
T-chasyd napisał:
Słoneczna napisał:
Dziękuję bardzo. To świetny przykłąd, jak można zmanipulować społeczeństwem.
Co? w sensie przeniesienie do tego działu?
To pozostawiam bez komentarza
Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 15:20

Słoneczna napisał:

W którym miejscu Dan Brown naruszył prawo?
Co było manipulacją?
A to iluminaci nie istnieją? - ciekawe...
Inicjacyjna? w jakim sensie?
W którym miejscu naruszył prawo i co było manipulacją - mówiłem że żeby mu postawić zarzuty trzeba byłoby naprawdę dobrego prokuratora, za takimi ludźmi stoją przebiegli i bogaci ludzie czego nie można powiedzieć o przeciętnym reprezentancie naszego społeczeństwa. Dlatego ja też nie będę już ciągnął tego wątku.
A to nie wiem czy istnieją czy nie, ale skoro mówisz że istnieją to pewnie tak
Sorry skończę później bo muszę odejść od komputera na długi czas
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 15:24

T_chasyd napisał:
No dobrze, skoro tak Ci zależy:
Nie wiem po co miałbym wstydzić się nazwiska, podałem tytuł książki i napisałem też że jestem autorem, więc to tak jakbym napisał 2+2 =
A teraz odnieśmy się merytorycznie do pominiętych pytań (za co dostałem nieomal ban - faktycznie, krytyka admina to jak obraza Boga samego):
Chamskie teksty nie krytyka admina.

Masz za duze wyobrazenia o sobie.
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 15:26

Powiem tak
Brownowi nie ma za co postawic zarzutów

A to z litera V na obrazie to nie jest jego wymysł. On to tylko wykorzystał.

Przebiegli i bogaci lolek dobre

spisek mający obalic KRK jak widzę
I dobrze
Bo to jedno wielkie kłamstwo ten cały KRK
Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 17:09

Słoneczna napisał:
Powiem tak
Brownowi nie ma za co postawic zarzutów
A to z litera V na obrazie to nie jest jego wymysł. On to tylko wykorzystał.
Przebiegli i bogaci dobre
spisek mający obalic KRK jak widzę
I dobrze
Bo to jedno wielkie kłamstwo ten cały KRK
No widzisz, nie ma potrzeby już wracać do tego wcześniejszego nawału pytań, wystarczy przeczytać powyższą wypowiedź. Mówisz rzeczy bez składu, nie wiadomo o co chodzi, wystarczy refleksja nad powyższymi zdaniami. Najpierw mówisz, że nie ma o co mu postawić zarzutów, nie przeczę, może masz rację, ale problem w tym że dalej nie masz pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, o czym świadczy następne zdanie. Nie odpowiedziałaś do czego aluzję stanowi ta "litera V" i nie odpowiesz bo tego akurat w książce nie znajdziesz, trzeba ruszyć samodzielnie głową.
Tak, ludzie u szczytu są bogaci i przebiegli, inaczej nie doszliby do władzy, a przeciętny konsumpcjonista to człowiek gnuśny i ociężały umysłowo, karmiący się marnymi programami z TV i tanią literaturą. Tak to wygląda, a w Polsce zdecydowanie więcej jest tych drugich. Nie wiem czy to dobre, powiedziałbym raczej że można tylko załamać ręce nad poziomem większej części Polaków.
A dalsze brednie o spisku i o kłamstwie to jakieś dziwaczne wnioski zaczerpnięte z taniej literatury które nie odnoszą się wogóle do moich wcześniejszych wypowiedzi dlatego też nie wiem jak się do nich ustosunkować.
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 17:19

wiesz co?
Ty nie masz monopolu na wiedze
a nawet tym co rzekomo wiesz dzielic sie nie chcesz
nie chcesz to nie pisz i tyle

ale sie nie wyMONdrzaj jaki to ty jestes cacy a jaka ja jestem be.
Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 17:31

Wiem, że nie mam monopolu na wiedzę, prezentuję tylko teorię znaną od wielu wieków chociaż nie udostępnianą szerszym masom.
To nie jest tak, że nie chcę się dzielić, żeby połączyć ze sobą aspekty, o których tu piszę, w logiczną całość, napisałem książkę, inaczej się nie dało - nie wyłuszcze Ci tego na forum bo zbyt wiele tego, napisałem krótkie streszczenie o czym jest książa i nie są to bujdy na resorach.
Więc jeżeli chcesz polemizować, z chęcią rozpoczne dyskusję, ale inaczej musiałabyś przeczytac książkę, inaczej do niczego nie dojdziemy
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 17:37

Ale zrozum. Ty nic nie prezentujesz ponieważ nie odpowiadasz nawet na pytania.

Zaprezentowałeś nam książkę swojego autorstwa i to jest ok.
Ale może zachęć nas do jej zakupienia i przeczytania. Tutaj potrzeba argumentów a ich nie używasz.
Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 19:19

Argumenty to można wysuwać z kimś kto się na rzeczy, z Twoich wypowiedzi widać czarno na białym że nie masz zielonego pojęcia więnawet o rzeczach elementarnych więc nie widzę sensu dla którego miałbym tu cokolwiek argumentować. Nie wypływa to z mojej nieuprzejmości, ale np. Ewangelia św. JAna nie powstała wieki po Chrystusie, a miejsce jej powstania ma duże znaczenie, ale dla Ciebie i tak nie będzie miało to znaczenia, nawet jeśli bym powiedział że powstała w Jerozolimie bądź na Cyprze - po prostu nie jesteś kompletnie w temacie i zaczynasz dyskusję która nie ma sensu
Chciałbym wogóle prosić o usunięcie całego wątku, przepraszam że tu pisałem, to był zły pomysł
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Sro 03 Lis 2010, 19:40

skoro uważasz, że nie mam o tym pojecia to masz dwa wyjscia

1. dalej byc "ponad to" i nic nie powiedziec
2. podzielic sie swoją wiedza

nalegam na to drugie i mówie to serio. Zainteresowałeś mnie. W sensie książki oczywiście.
Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Czw 04 Lis 2010, 11:33

OK, to może pozostańmy w tym tonie, a ja przepraszam za wcześniejszy ton, zgoda? Jeszcze raz wyjaśniam: książka prezentuje klucz do gnostyckiego rozumienia Ewangelii św. Jana. Autorstwo Ewangelii św. JAna przypisuje się tradycyjnie jednemu z rybaków, prostemu rybakowi z Galilei. Prawda jest jednak taka, że zarówno najstarsze fragmenty tej księgi, jak również najstarsze komentarze do niej pochodzą z terenów Egiptu. Gnostycy przypisywali zresztą autorstwo tej księgi niejakiemu Keryntowi, gnostykowi.
Abstrahując od autora Ewangelii św. Jana, książka ukazuje, jakim systemem księga ta została napisana. Jak już napomnknąłem, metoda zastosowana w tym przypadku pojawia się w pismach Plutarcha, słynnego historyka i filozofa historyczności. Co to za metoda i o jaki cytat chodzi, to już znajdziesz w książce Smile
Powrót do góry Go down
T_chasyd
Nowicjusz
Nowicjusz

Male

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Czw 04 Lis 2010, 11:41

Gnostycki sposób odczytania Ewangelii św. Jana wiąże się bezpośrednio z kultem Marii Magdaleny i kultem św. włóczni - w jaki sposób, również tu nie zdradzę. Istnieją niepodważalne świadectwa, które wskazują, że system ten był znany św. Bernardowi z Clairvaux, założycielowi templariuszy, istnieją też różne poszlaki wskazujące, że był on znany również wielu innym prominentnym osobistościom. Ślady tej tradycji szczególnie silnie przewijają się w romansach graalowych. Później następuje krucjata, gnoza schodzi do podziemi i pojawia się w grimoirach, później różokrzyż i loże masońskie. Ze względu na to, że tematyka jest bardzo obszerna, moja książka posiada charakter inicjacyjny - wskazuje klucz do systemu i zawiera tylko sensowne i przydatne informacje, co jest chyba najważniejsze ze względu na nawał przekłamań jaki istnieje na rynku poświęconym tej tematyce. Wiarygodność książki poparta jest chyba wystarczająco autorytetem osoby piszącej zakończenie. No a odnośnie Ostatniej Wieczerzy Leonarda, obraz ten stanowi pierwszy z trzech obrazów tworzących pewną sekwencję za którą kryje się określone przesłanie. Klucz do Ewangelii św. Jana opiera się na podobnej metodzie, zresztą sprawy te są ze sobą ściśle związane
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM   Czw 04 Lis 2010, 12:26

no ok

Teraz jest rzeczowość Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: PERŁA POD KRZYŻEM