Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy


Strefa przyjazna dla wszystkich
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 
 

 Watykan ostrzega przed sektą. Wielbią aniołów

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Watykan ostrzega przed sektą. Wielbią aniołów   Pią 05 Lis 2010, 12:30

Watykan ostrzegł biskupów z całego świata, aby uważnie przyglądali się tajemniczej, tradycjonalistycznej sekcie, która modli się do aniołów walczących z demonami – donosi serwis BBC.

"Opus Angelorum" (z łac. "dzieło aniołów") została założona przez Austriaczkę Gabriele Bitterlich zmarłą w 1978 r. Twierdziła ona, że zidentyfikowała anioły i demony, które walczą o kontrolę nad istotami ludzkimi.

Przedstawiciele Watykanu twierdzą, że niektórzy członkowie sekty dopuszczali się "czynności, które zakłócały wspólnotę Kościoła".

- Opus Angelorum zwróciło na siebie uwagę Watykanu 30 lat temu, po śmierci Gabriele Bitterlich - mówi David Willey z BBC. Bitterlich twierdziła, że była w kontakcie z archaniołem i zapisała setki imion innych aniołów i demonów. Sekta, do której dołączyła liczna grupa księży i sióstr zakonnych, została objęta watykańskim śledztwem.

Grupa działa głównie w niemieckojęzycznych krajach Europy, Brazylii i Indiach. Jej wyznawcy twierdzą między innymi, że kobiety, które poddały się aborcji, są opętane przez diabła.

Zgodnie z listem z 1992 roku, wysłanym przez przewodniczącego Watykańskiej Kongregacji Doktryny Wiary, niektórzy członkowie Opus Angelorum zgodzili się powrócić do Kościoła.

- W praktyce oznaczało to, że członkowie sekty nie będą używali "imion" aniołów, które miała otrzymać w prywatnych objawieniach pani Gabriele Bitterlich. Nie będą o nich nauczać, rozpowszechniać ich i wykorzystywać teorii opartych na tych rzekomych rewelacjach – powiedział kardynał William Levada. - Co więcej członkom sekty przypomniano o obowiązku ścisłego przestrzegania prawa liturgicznego, szczególnie w odniesieniu do mszy świętej – dodał.

Mimo to kilku członków sekty, w tym księża, nie zaakceptowało norm podanych przez Kongregację Doktryny Wiary i chcą teraz odnowić to, czym według nich jest "prawdziwe Opus Angelorum".

Kongregacja twierdzi, że ma miejsce dyskretna propaganda przychylna ruchowi pozostającemu poza jakąkolwiek kościelną kontrolą. Ma ona na celu prezentowanie Opus Angelorum jako związku pozostającego w pełnej jedności z Kościołem katolickim.

Sekta Opus Angelorum nie jest w żaden sposób związana z bestsellerem Dana Browna "Anioły i Demony", który został skrytykowany przez Watykan m.in. za przedstawianie kościelnych tradycji w fałszywym świetle – czytamy w serwisie BBC.

(MK, TSz)

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan-ostrzega-przed-sekta-wielbia-aniolow,1,3772522,wiadomosc.html
Powrót do góry Go down
 
Watykan ostrzega przed sektą. Wielbią aniołów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Ezoteryczne BytZbiorowy :: Channeling, anioły, duchy, demony, istoty astralne :: Channeling, anioły, duchy, demony, istoty astralne :: Anioły-
Skocz do: