Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy


Strefa przyjazna dla wszystkich
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 
 

 Wikingowie mogli przywieźć Indian do Europy

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Wikingowie mogli przywieźć Indian do Europy   Nie 21 Lis 2010, 20:56

Ponad tysiąc lat temu Wikingowie mogli przywieźć do Europy rdzennych Amerykanów - informuje serwis Discovery. Potwierdza to teorię, że Wikingowie dotarli do Ameryki kilkaset lat przed Kolumbem.

Pierwszym rdzennym mieszkańcem Ameryki, który trafił do Europy, była kobieta przywieziona przez Wikingów na Islandię ponad tysiąc lat temu. Sugerują to badania genetyczne przeprowadzone przez naukowców hiszpańskich i islandzkich.

Najnowsze badania oparte były na analizie DNA około 80 ludzi z obszaru całej Islandii. Okazało się, że posiadają oni geny, które występują zwykle u Indian lub wschodnich Azjatów.

Jak podkreślają naukowcy, wykluczono, by ich źródłem była domieszka pochodząca od niedawno osiadłych na Islandii Azjatów.

Geny należą do mitochondrialnego DNA, dziedziczonego w linii żeńskiej, a zatem ich źródłem musiała być kobieta.

Wyniki badań potwierdzają teorię, opartą na średniowiecznych źródłach islandzkich, że Wikingowie dotarli do Ameryki kilka stuleci przed Kolumbem. Mogli osiedlić się m.in. w Nowej Fundlandii lub na Ziemi Baffina. Amerykę nazwali Vinlandią, co najprawdopodobniej oznacza "krainę łąk".

Inną etymologię nazwy Vinlandia podaje średniowieczny historyk, Adam z Bremy. Jego zdaniem oznacza ona "krainę wina". Nazwa ta miała przyciągnąć osadników z Islandii.

Pełne wyniki badań opublikowano na łamach "American Journal of Physical Anthropology".

Autor: tb
Źródła: PAP
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Wikingowie mogli przywieźć Indian do Europy   Nie 21 Lis 2010, 20:57

i jak sie okazalo rzeczywiscie przywiezli oczko

Szokujące odkrycie. Indianie wyprzedzili Kolumba

Indianie odkryli Europę 500 lat przed tym, jak Kolumb dotarł do wybrzeży Ameryki. Do tak szokujących wniosków doszli hiszpańscy uczeni, pracujący przy wykopalisku w Islandii – poinformował serwis telegraph.co.uk.

Naukowcy badali szczątki kobiety z X wieku. Sądzą, że właśnie wtedy w Europie pojawili się pierwsi Indianie. Kolumb odkrył Nowy Świat dopiero w 1492 roku. Wyprzedzili go także Wikingowie, który przybyli do Ameryki znacznie wcześniej. Być może to oni, po dobiciu do amerykańskiego wybrzeża zabrali ze sobą Indian do Europy.

Według wyniku badań przeprowadzonych przez naukowców, Indianka, której szczątki badali, przybyła do Islandii około roku 1000 i pozostała tam do końca życia. Wiadomo, że około 1710 roku w południowej Islandii, w pobliżu lodowca Vatnajkull, żyli ludzie, którzy uważani byli w tamtym czasie za Azjatów.

- Ponieważ wyspa była całkowicie odizolowana od świata od X wieku, pojawia się najbardziej prawdopodobna hipoteza – że ci ludzie byli potomkami kobiet, które Wikingowie przywieźli z Ameryki około 1000 roku – twierdzi Carles Lalueza Fox, naukowiec z uniwersytetu Pompeu Fabra z Hiszpanii.

Wyniki pracy naukowców z Centrum Badań Naukowych w Hiszpanii zostaną opublikowane w "American Journal of Physical Antropology".

(TSz)
http://wiadomosci.onet.pl/
Powrót do góry Go down
 
Wikingowie mogli przywieźć Indian do Europy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Ezoteryczne BytZbiorowy :: Świadome życie :: Świadome życie :: Tajemnice cywilizacji i globalna manipulacja-
Skocz do: