Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy


Strefa przyjazna dla wszystkich
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 
 

 Kto naprawdę rządzi światem?

Go down 
AutorWiadomość
Go??
GośćPisanieTemat: Kto naprawdę rządzi światem?   Sro 08 Gru 2010, 15:50

Kto naprawdę rządzi światem?

W przeprowadzonym przez jeden z portali ostatnio sondażu dopytywano się o to, kto ankietowanych zdaniem ma największy wpływ na globalną sytuację. W ankiecie oddanych zostało ponad 12 tysięcy głosów. Jej wyniki wskazują na to, że większość z nas nie odbiera rzeczywistości w taki sposób, w jaki przedstawiają ją media. I to pomimo ośmieszania tzw. teorii spiskowych i prezentowania ich zwolenników, jako niegroźnych wariatów.

Oto, kto ankietowanych zdaniem rządzi światem:

Grupa Bilderberg - 5 %

Mianem Klubu Bilderberg określana jest organizacja, w skład której wchodzą ważne osobistości reprezentujące różne dziedziny życia, m.in. politykę, ekonomię czy biznes. Spotkania tego elitarnego zrzeszenia odbywają się raz w roku. W ich trakcie omawiane są bieżące problemy dotyczące rozmaitych sfer. Tak wygląda profil oficjalny Klubu.

Spotkania grupy są niejawne. Fakt, że są utajnione tylko uprawomocnia - zdaniem niektórych - założenie, że Klub Bilderberg to w istocie jeden z segmentów tzw. rządu światowego. Ludzie wielkiego biznesu i polityki mają w trakcie narad formułować nowe założenia, które potem wcielane są w życie. Hipoteza ta zakłada też, że wielcy ludzie świata polityki wybierani przez społeczeństwa w wyborach, są marionetkami sterowanymi zza kulis i wcielającymi w życie kolejne założenia Grupy Bilderberg.

Nie wiem - 5 %

5 procent osób nie wie, kto tak naprawdę rządzi światem.

Wolnomularze - 6 %

Ruchy wolnomularskie czy jak kto woli masoni, to organizacje skupiające w swoich kręgach ludzi reprezentujących różne wyznania czy poglądy. Ich celem jest głównie duchowe samodoskonalenie. Trzeba jednak w tym miejscu nadmienić, że poszczególne bractwa działają w różnych nurtach (znajdziemy wśród nich te skrajnie konserwatywne, jak i takie, które zajmują się praktykowaniem nauk tajemnych), a pojęcie duchowego samodoskonalenia opiera się w nich na różnych kluczach i może być różnie rozumiana.

Członkowie stowarzyszeń wolnomularskich dobierani są ze szczególną starannością, a większość z tego typu organizacji wypracowała też szereg charakterystycznych dla siebie rytuałów - towarzyszą one np. przyjmowaniu nowych członków albo ich zebraniom. Na uwagę zasługuje też bogata symbolika. Niektóre symbole stosowane przez masonów są wspólne; inne rozwinęły się w ramach konkretnych bractw.

Mistyczny charakter, który towarzyszy organizacjom masońskim sprawił, że na przestrzeni wieków wykształciły się wokół nich mniej lub bardziej prawdopodobne historie. Wg niektórych z teorii, to właśnie masoni odpowiedzialni są za powstanie Stanów Zjednoczonych. Nadrzędnym ich celem ma być jednak właśnie zdobycie władzy nad światem. Już teraz odbywa się ono rzekomo dzięki stopniowemu poszerzaniu wpływów masonów w różnych zakątkach świata i ich coraz większemu udziałowi w rządzeniu kolejnymi państwami.

Zakon iluminatów - 7 %

Popularność prozy Dana Browna sprawiła, że w niektórych środowiskach na żyzną glebę trafiły teorie na temat ich domniemanej zakulisowej działalności. Pojęcie to jest bardzo niejednorodne, co sprzyja pojawianiu się kolejnych teorii spiskowych. Pod hasłem "iluminaci" kryją się tajne organizacje, które na przestrzeni wieków stawiały sobie jako cel np. rozwój nauki i krzewienie idei oświeceniowych (Iluminaci Bawarscy) lub zrzeszały przedstawicieli dziedzin paranaukowych (Iluminaci Awiońscy).

Najwięcej kontrowersji narosło właśnie wokół tych pierwszych. Dziś nie brakuje teorii, wg których tajny Zakon Iluminatów został założony po to, aby zniszczyć Kościół katolicki, a także przejąć kontrolę nad całym światem. Środkami, które miały im pomoc w realizacji założeń były wiedza i pieniądze. Zgodnie z niektórymi teoriami, organizacja miała przetrwać wieki, a jej siedzibą miał być zamek znajdujący się nieopodal miejsca zamieszkiwanego przez papieża. Co więcej - w Internecie krąży też teoria, zgodnie z którą Wielki Zderzacz Hadronów, który zbudowano za gigantyczne pieniądze powstał w rzeczywistości dzięki staraniom Iluminatów. Wg niektórych, maszyna ta może doprowadzić do światowego chaosu, a nawet do końca świata m. in. poprzez stworzenie miniaturowych czarnych dziur.
Nie brakuje opinii, że od Iluminatów wywodzą się organizacje takie jak: NSDAP czy stowarzyszenie "Skull and Bones" ("Czaszka i kości") - tajemniczy związek, do którego należy kilku byłych prezydentów USA.

Rząd światowy (NWO) - 8 %

Rząd światowy to koncepcja zakładająca ustanowienie władzy sprawującej kontrolę nad całym światem. Zdaniem niektórych politologów, realizacja takiego planu jest niemożliwa. Nie brakuje też osób, które twierdzą, że podwaliny pod stworzenie komórki sterującej światem już zostały stworzone.

Zwolennicy tej teorii wskazują liczne przykłady wdrażania idei nowego porządku świata. Koncepcja ta ma być realizowana m.in. przez wymienione już przez nas loże masońskie czy Klub Bilderberg. Głównym celem przyświecającym temu pomysłowi ma być likwidacja państw narodowych.

Świat podzielony jest na strefy wpływów tajnych służb - 11 %

Pojęcie "tajne służby", również w naszym kraju, budzi pejoratywne uczucia. Nic dziwnego, skoro narzędzia, które otrzymują od władz macierzystego państwa członkowie służb specjalnych stawiają ich często ponad prawem i pozwalają na tworzenie swoistego "państwa w państwie". Przykładów, w których służby specjalne wymykają się spod kontroli organom władzy jest mnóstwo.
Na domiar złego, autonomia tych służb prowadzi do tego, że mnożą się sytuacje, w których jej przedstawiciele działają na szkodę ojczyzny, angażując się w działalność, która nie leży w jego interesie bądź "sprzedając" innym wywiadom cenne informacje zagrażające suwerenności swojego macierzystego państwa.

Nikt - 12 %

12 procent osób, które wzięły udział w naszym głosowaniu uznało, że nie należy doszukiwać się drugiego dna w systemie sprawowania władzy na świecie. Tylko 12 procent czy aż 12?

Media - 13 %

Telewizja, prasa, radio i Internet - te wszystkie narzędzia dzięki wprawnym piórom "dziennikarzy" mogą służyć do kreowania zupełnie nowej rzeczywistości, w której wszystko może być wywrócone do góry nogami. To od ludzi, którzy kierują największymi koncernami medialnymi zależy bowiem, w jaki sposób zaprezentowane zostaną fakty. Obiektywizm i etyka dziennikarska coraz częściej bywają niestety postrzegane jako pojęcia deficytowe. Nic dziwnego, skoro za sterami największych medialnych przedsiębiorstw zasiadają ludzie powiązani ze światem polityki lub biznesu, dla których głównym celem jest realizacja partykularnych interesów.

Nie na darmo media bywają nazywane mianem "czwartej władzy". To właśnie one decydują o wizerunku polityków i ugrupowań politycznych. W sposób pośredni mogą zatem wpływać na wyniki wyborów i referendów. Poprzez publikację nieprawdziwych wyników badań sondażowych mogą też forsować korzystne dla siebie projekty ustaw i w realny sposób wpływać na sposób sprawowania władzy w kraju. W niektórych państwach, za największymi koncernami medialnymi stoją ludzie związani bezpośrednio z poprzednim systemem (dotyczy to przede wszystkim krajów, które mają za sobą przemiany ustrojowe) oraz służby specjalne. Dzięki olbrzymiemu zasięgowi i wykorzystywaniu rozmaitych technik socjotechnicznych, to one sprawują często prawdziwy rząd dusz.

Mafia - 14 %

O filmach czy książkach opisujących powiązania ludzi władzy ze światem przestępczym opowiadać tutaj nie będziemy. Każdy je widział i większość osób wie, że ich fabuła nie jest wyssana jest z palca. Historia zna przypadki, kiedy macki organizacji mafijnych przenikały do wszystkich struktur władzy - jej przedstawiciele za pomocą pieniędzy pozyskanych z nielegalnych źródeł korumpowali policjantów, reprezentantów władzy ustawodawczej i sędziów.

Aby nie być gołosłownym oto jeden z przykładów z ostatnich dni. W Meksyku ujawniono właśnie, że działające tam kartele narkotykowe wydają każdego miesiąca ok. 100 milionów dolarów na łapówki dla policji municypalnej. Chodzi o to, by funkcjonariusze przymykali oczy na różne przestępstwa popełniane przez przedstawicieli organizacji przestępczej, w tym na te najcięższe - zabójstwa. Z ujawnionych informacji wynika, że policjanci w zamian za pieniądze informowali przestępców o kolejnych swoich krokach.

W ubiegłym roku, we włoskim parlamencie, ujawniono raport, który nie pozostawił żadnych wątpliwości - co piąty Włoch żyje w strefie wpływów mafii. A jak sytuacja kształtuje się w Polsce?

Wielkie korporacje i koncerny - 20 %

Lobbing prowadzony przez grupy różnych interesów jest w "przyrodzie" pojęciem często spotykanym. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że linia dzieląca kontrowersyjne, aczkolwiek powszechne na świecie praktyki lobbystów od sprzecznych z interesem społecznym nacisków wywieranych na ludziach władzy jest bardzo cienka. Zresztą przykładów nie trzeba szukać daleko. Można je znaleźć co jakiś czas w prasie i telewizji, kiedy na światło dzienne wychodzą kolejne afery z udziałem przedstawicieli świata polityki i biznesu, którzy przekroczyli tę granicę.
Przypadków, które mogą potwierdzać wielki wpływ korporacji na życie zwykłych obywateli jest mnóstwo. Wiele osób przywołuje przykład szczepionek na świńską grypę. Rządy wielu państw wydały niedawno miliardy dolarów na preparaty, które miały uchronić obywateli przed zachorowaniem. Skończyło się na tym, że pandemia okazała się "łagodniejsza" niż zakładano, a państwa, które uległy różnym naciskom zostały z milionami przeterminowanych szczepionek. O czyje interesy zadbali rządzący poszczególnych państw? Pozostawmy to pytanie bez odpowiedzi.

Źródło:Wirtualna Polska
paranormalne.pl
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Kto naprawdę rządzi światem?   Sro 08 Gru 2010, 16:07

Pojawiły się głosy, że MFW ostatnio zaczyna pełnic role rzadu swiatowego
Powrót do góry Go down
 
Kto naprawdę rządzi światem?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Ezoteryczne BytZbiorowy :: Świadome życie :: Świadome życie :: Tajemnice cywilizacji i globalna manipulacja-
Skocz do: