Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy


Strefa przyjazna dla wszystkich
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 
 

 Film którego Armia USA nie chce żebyś obejrzał

Go down 
AutorWiadomość
Anonim
Administrator


Male

Liczba postów : 2418
Na forum od : 16/05/2010
Skąd : .

PisanieTemat: Film którego Armia USA nie chce żebyś obejrzał   Sro 19 Maj 2010, 13:18
@seba-zzdw: Szkolę się na doradcę Ministra Propagandy i Oświecenia Narodowego w pewnym totalitarnym kraju i zdradzę Wam jedną technikę, która obecnie jest powszechnie stosowana przez odpowiedników mojego przyszłego zwierzchnika w wielu krajach.

jawna cenzura protestujących, jak słusznie zauważono powyżej, dałaby dokładnie przeciwny efekt do zamierzonego. Prawidłowe postępowanie wygląda tak:

1. obserwować wszelkie niezależne media (bo te mainstreamowe oczywiście już trzymamy w garści)
2. w przypadku pojawienia się grup snujących niewygodną teorię (nazwijmy ją teorią X) atakującą władzę należy opracować szereg b. podobnych teorii różniących się zawsze jakimś szczegółem (teorie X1, X2, ...). Ten szczegół powinien być jawnie absurdalny i łatwy do obalenia przez publikę.
3. zalać niezależne media teoriami X1, X2, ... jako pochodzącymi ponoć od niezależnych grup. W rzeczywistości są to nasi współpracownicy, choć nie koniecznie muszą o tym wiedzieć - można przekonać już działające grupy teoriospiskowe do akceptowania i propagowania naszej spreparowanej wersji odpowieści podsuwając im np. spreparowane dokumenty, relacje "świadków" na jutubie itp.
4. odbiorcy niezależnych mediów trafiają na publikacje mnóstwa (pozornie) zgodnych ze sobą grup teoriospiskowych, które w poprzednim kroku sami stworzyliśmy. W ten sposób teoria X ginie niezauważona między X1, X2, X3, ... i zostaje z nimi wrzucona "do jednego wora".
5. co mądrzejsi publicyści (niezależni od nas) dostrzegają bzdury w teoriach X1, X2, itd. i publicznie ośmieszają większość łowców spisków.
6. pokazujemy w naszych serwisach informacyjnych jak panel ekspertów i ludzie rzekomo zaczepieni na ulicy wypowiadają się nt. OGÓŁU teorii spiskowych dotyczących pierwotnego tematu. Wytykają przy tym ich nieścisłości, przekłamania itp.
7. ciemny lud odbiera to, być może pobieżnie weryfikuje i idzie spokojnie spać, bo w ich głowie stworzyło się połączenie myślowe, które było naszym celem od samego początku: "X należy do {X1, X2, ...} (a wiem, że zbiór X1, X2 to przecież stek bzdur, hehe), więc X to pewnie też bzdura". Teoria X zniknęła w morzu teorii X1, X2 itd., które okazały się niespjne, śmieszne, nieprawdziwe i wyszły pewnie od jakichś dziwaków nie mających co robić po szkole.

Magia redefinicji i budowania skojarzeń to też poważne narzędzie w naszych rękach. Zbudowanie skojarzeń wszelkich niepożądanych aktywności z czymś nieprzyjetym jest super metodą kontroli ludu. Przykład: pokazujemy w telewizji obraz stereotypowego anarchisty jako brudasa, pijaka w podartych spodniach pijącego wino na murku z kolegami. W ten sposób powstaje w głowie mała, acz znacząca blokada: "w zasadzie zgadzam się z anarchistami, ale przecież nie mogę głosić swojego poglądu, bo zostanę uznany za brudasa i pijaka".

Podobne skojarzenia sugerowane przez obecne media:
muzułmanin = terrorysta
żołnierz (ten po "naszej" stronie) = honorowo służy swojej ojczyźnie
itd. itp.

Edit: aha i taka mała uwaga. Zauważyłem, że jedno z prezentowanych w filmie zdjęć nie pochodzi z żadnej amerykańskiej wojny (choć pasuje do ekonomicznego wyzysku USA). Chodzi o tego chłopca http://iconicphotos.wordpress.com/2009/12/03/the-bhopal-disaster/ ofiarę katastrofy amerykańskiej fabryki chemikaliów w Indiach.

_________________________________
"Wszystkie wspomnienia są złudne, bo teraźniejszość nadaje im inne barwy..."
Powrót do góry Go down
 
Film którego Armia USA nie chce żebyś obejrzał
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Ezoteryczne BytZbiorowy :: Świadome życie :: Świadome życie :: Tajemnice cywilizacji i globalna manipulacja-
Skocz do: