Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy


Strefa przyjazna dla wszystkich
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 
 

 Litoterapia- czyli co kamienie i kryształy potrafią

Go down 
AutorWiadomość
Anonim
Administrator


Male

Liczba postów : 2418
Na forum od : 16/05/2010
Skąd : .

PisanieTemat: Litoterapia- czyli co kamienie i kryształy potrafią   Sro 19 Maj 2010, 13:27

Dawniej litoterapeuci wykorzystywali kamienie przede wszystkim, jako ozdoby. Każdy kamień musiał być noszony w sposób, który odpowiadał właściwości leczniczej kamienia lub jego mocy magicznej.
Z biegiem lat wiedza ta ulegała stopniowej ewolucji. Niektóre kamienie odrzucono, kwestionując ich właściwości lecznicze, w innym przypadkach pojawiły się nowe grupy kamieni, które włączano do litoterapii i noszono, jako zdrowotne. Stosowano je w profilaktyce i terapii. Ponadto wierzono, że kamienie mają moc witalizującą i oczyszczającą wszelkie napoje. Przykładem może być wrzucanie kamieni szlachetnych do beczek przy produkcji win, soków pitnych, musów, w celu wytrącenia szkodliwych osadów. Tajemnice dotyczące tego, które z kamieni wykorzystuje się przy produkcji określonego gatunku wina, nawet współcześnie są niezwykle pilnie strzeżone przez producentów. Płyny spożywano kiedyś w celu zdobycia siły witalnej lub używano do przemywania cery, mycia włosów, itp.
Próby czasu nie przetrwał natomiast inny dawny zwyczaj związany z piciem wywarów z moczonych kamieni. Uważa się go dzisiaj za zbyt mało estetyczny i bezpieczny.
Tuż przed samym leczeniem zalecano oczyścić kamienie. Odbywało się to przez:
- przemywanie kamieni pod bieżącą, letnią wodą ( zwyczaj ten zachowany został do dziś);
- zakopywanie w ziemi (kryształy górskie);
- pozostawienie na kilka godzin w naczyniu z wodą.

Oczyszczone kamienie przykładano bezpośrednio na bolące miejsce lub na konkretne czakry, czyli kanały przepływu energii u człowieka. Pierwszego dnia leczenia odblokowywano je przy użyciu kryształu górskiego, z wszelkiej negatywnej energii nagromadzonej w trakcie całego życia człowieka. Następnego dnia stosowano już odpowiadający danej czakrze kamień barwny. Czyniono to w stanie relaksacji ciała i umysłu, przez mniej więcej 15-30 minut.

Kamienie fascynują ludzi od zarania dziejów. Jednych zachwyca barwa, innych oczarowuje kształt. W zasadzie ludzi zbierających kamienie można podzielić na trzy grupy.
Pierwsza grupa to ludzie, którzy zbierają kamienie ze względu na ich magiczną moc. Wierzą oni, że kamienie noszone przy sobie w postaci kolczyków, diademów, wisiorków czy bransolet uchronią ich przed wszystkimi nieszczęściami świata. Wierzenia te mają swoje korzenie w starożytnej Grecji, Egipcie, Afryce i mitach ludów Ameryki Południowej. Już Orfeusz śpiewał o agacie chroniącym go przed zdradą. Czarownicy i magowie afrykańscy do dziś używają kamieni, jako leku zabezpieczającego przed jadem żmij. Ludy plemion indiańskich Ameryki Południowej wyrabiały z kamieni talizmany chroniące przed bezpłodnością, klątwą, itp.

Wiadomo powszechnie, że wiara czyni cuda. Jeśli więc ktoś nosi ozdoby z kamieni, wierząc, że pomogą mu one
we wszystkich egzaminach życiowych, to można się domyślić, że tak się z pewnością stanie . Świadczą o tym chociażby rozmowy z osobami, które są przekonane iż magiczna moc kamieni pomaga w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów.

Niezłomna wiara w moc kamieni jest wynikiem przekazywania z pokolenia na pokolenie wielowiekowych tradycji, zarówno ustnych, jak i pisemnych. Dlatego też ludzi, którzy zbierają kamienie dla ich magicznych właściwości, należy szczególnie cenić za rozwój wiedzy o kamieniach oraz o historii ginących cywilizacji.

_________________________________
"Wszystkie wspomnienia są złudne, bo teraźniejszość nadaje im inne barwy..."
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator


Male

Liczba postów : 2418
Na forum od : 16/05/2010
Skąd : .

PisanieTemat: Re: Litoterapia- czyli co kamienie i kryształy potrafią   Sro 19 Maj 2010, 13:28

Leczenie kamieniami.

Odpowiednio dobrane kamienie mogą neutralizować emisję negatywnych energii. Pozytywna energia emitowana przez kamienie pomaga w zachowaniu równowagi energetycznej.

Biotermiczna metoda leczenia kamieniami


Każdy z nas chciałby być zdrowy. Dlaczego więc nie zadbać o zdrowie samemu, wykorzystując w samoleczeniu, biotermiczną litoterapię (BTL), która polega na oddziaływaniu na biopole organizmu człowieka, wzmocnionego, leczniczego promieniowania otrzymanego w wyniku podgrzewania kamieni. Metodę BTL wzmacnia się, wykorzystując inne naturalne metody leczenia, takie jak aromaterapię (leczenie olejkami aromatycznymi), ziołolecznictwo czy też bioenergoterapię. Kamienie szlachetne swą wielobarwnością i cudownym blaskiem zawsze fascynowały ludzi, są niepowtarzalne wskutek swej olbrzymiej siły promieniowania na ludzki organizm. Nosząc je jako kamienie ozdobne, nie zdajemy sobie sprawy z ich leczniczego oddziaływania. Leczniczy wpływ kamieni-ozdób jest mniejszy, ponieważ swoje właściwości lecznicze objawiają one dopiero wtedy, kiedy je ogrzejemy i przykładamy na zmienione chorobowo miejsce.

Do najczęściej wykorzystywanych w biotermicznej litoterapii kamieni leczniczych należą: opal, karneol, agat, lapis-lazuli, topaz, cytryn, chalcedon, jaspis, ametyst, akwamaryn, kryształ górski, kryształ z rutylem (kryształ różowy), hematyt, fluoryt i wiele innych.

Zastosowanie niektórych kamieni szlachetnych w samoleczeniu:


JASPIS
- kamień antystresowy, wzmacnia system odpornościowy, poprawia wzrok, słuch, wspomaga leczenie wątroby, śledziony i nerek.

OPAL- kamień radości życia. Odtruwa organizm, wspomaga leczenie chorób krwi, łagodzi zaburzenia koordynacji ruchu i wzroku.

KARNEOL - kamień odwagi. Uspokaja, poprawia koncentrację, wspomaga leczenie reumatyzmu, bezpłodności, bólów głowy, pomaga pomyślnie zdawać egzaminy.

LAPIS-LAZULI - kamień silnych włosów. Działa na tarczycę, spowalnia proces łysienia, obniża ciśnienie, leczy kurzajki, brodawki, narośla.

TOPAZ- kamień młodości. Opóźnia proces starzenia i odwraca jego skutki, korzystnie wpływa na wrzody, impotencję, żylaki i astmę.

CYTRYN - kamień antycukrzycowy. Wspomaga wydzielanie insuliny, usuwa zatrucia krwi, łagodzi stres u dzieci.

CHALCEDON - kamień gruczołu tarczycowego. Uspokaja, pomocny w leczeniu ran i dolegliwości tarczycowych, klimakterium, chorób gardła.

FLUORYT - kamień menadżerów i palaczy. Łagodzi stres, chroni płuca, wspomaga leczenie nowotworów płuc i wątroby.

KWARC RÓŻOWY - kamień mocnego serca. Korzystnie wpływa na schorzenia serca, zaburzenia neurologiczne, nowotwory, negatywne promieniowanie.

AMETYST - kamień antymigrenowy. Łagodzi bóle głowy, migreny, bezpłodność, bezsenność, alkoholizm.

AWENTURYN - kamień menadżerów. Wzmacnia system nerwowy, pomaga przy schorzeniach serca, poprawia witalność.

ONYKS - kamień równowagi psychicznej. Łagodzi zaburzenia neurologiczne, regeneruje serce, nerki i tkankę skórną.

HEMATYT - kamień sił witalnych. Oczyszcza krew, przynosi ulgę w bólach karku i pleców, wspomaga leczenie anemii, kamień prawników, pomaga wygrywać procesy sądowe.

TYGRYSIE OKO - kamień alergików. Łagodzi objawy alergii, stany zapalne dróg oddechowych, wyostrza wzrok.

KRYSZTAŁ GÓRSKI - kamień-neutralizator. Zobojętnia szkodliwe promieniowanie, wspomaga leczenie guzów nowotworowych i ciężkich przeziębień.

BURSZTYN - pomocny w bólach głowy i migrenowych, przeziębieniach i grypie, reumatyzmie oraz dolegliwościach układu krążenia.

SÓL KAMIENNA - łagodzi reumatyzm, anemię, schorzenia górnych dróg oddechowych, stany lękowe, cukrzycę, zapalenie nerek i wątroby.

Lecznicze działanie niektórych kamieni:

Bóle głowy, bóle migrenowe - AMETYST, KARNEOL, BURSZTYN, JASPIS
Wypadanie włosów - LAPIS-LAZULI
Gardło, schorzenia górnych dróg oddechowych (przeziębienia) - LAPIS-LAZULI, TYGRYSIE OKO, BURSZTYN
Serce, układ krwionośny - KWARC RÓŻOWY, AWENTURYN, ONYKS, HEMATYT, OPAL, CYTRYN, JASPIS
Nadciśnienie - LAPIS-LAZULI
Tarczyca - CHALCEDON
Układ pokarmowy - OPAL, AGAT, JASPIS
Wrzody żołądka - AGAT, JASPIS
Cukrzyca - CYTRYN
Bóle mięśni - BURSZTYN, CHALCEDON, JASPIS
Reumatyzm - KARNEOL, BURSZTYN
Guzy nowotworowe - FLUORYT, KWARC RÓŻOWY, AMETYST, TOPAZ, KRYSZTAŁ GÓRSKI, JASPIS
Alergie - TYGRYSIE OKO, AKWAMARYN, CYTRYN
Stres, stany nerwowe - FLUORYT, KWARC RÓŻOWY, AMETYST, ONYKS, HEMATYT, KARNEOL, LAPIS-LAZULI, CHALCEDON
Bezsenność - AMETYST
Cellulitis - TOPAZ, OPAL, BURSZTYN
Potencja i atrakcyjność seksualna - JASPIS
Dolegliwości kobiece i bezpłodność - JASPIS, AGAT
Kurzajki, brodawki, narośla - LAPIS-LAZULI
Szkodliwe promieniowanie - KRYSZTAŁ GÓRSKI, KWARC RÓŻOWY

źródło http://kamienie.czarymary.pl

_________________________________
"Wszystkie wspomnienia są złudne, bo teraźniejszość nadaje im inne barwy..."
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator


Male

Liczba postów : 2418
Na forum od : 16/05/2010
Skąd : .

PisanieTemat: Re: Litoterapia- czyli co kamienie i kryształy potrafią   Sro 19 Maj 2010, 13:28

Medytacja z Kryształami

Jest to praktyka z duchami/bóstwami żywiołów.

Używamy do niej kryształów górskich. Kryształy oczyszcza się np. w wodzie z solą, nad dymem kadzidła, czy wreszcie poprzez medytacyjne skupienie się na mentalnym oczyszczeniu wszelkich zanieczyszczeń energetycznych, czy szkodliwych wzorców mentalnych. Następnie kryształy ofiarowuje się kolejno:

- najwyższemu poziomowi duchowemu,

- poziomowi subtelnemu i istotom z tego poziomu posiadającym właściwości uzdrawiające, a na końcu –

- duchom/bóstwom żywiołów. Zwracamy się do duchów poszczególnych żywiołów, by przekazały cześć swojej uzdrawiającej energii poświęconym kryształom, a do kryształów zwracamy się mentalnie by wchłonęły energię żywiołów. Uważa się, że duchy poszczególnych żywiołów mają wysoki poziom energii poszczególnego żywiołu, dlatego mogą przekazać cześć tego jej nadmiaru tym, którzy się do nich zwracają.

źródło http://kamienie.czarymary.pl

_________________________________
"Wszystkie wspomnienia są złudne, bo teraźniejszość nadaje im inne barwy..."
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator


Male

Liczba postów : 2418
Na forum od : 16/05/2010
Skąd : .

PisanieTemat: Re: Litoterapia- czyli co kamienie i kryształy potrafią   Sro 19 Maj 2010, 13:28

Zestaw kamieni do czakroterapii

Jak używać zestawu:

Kamienie z zestawu należy kłaść na ciele na wysokości odpowiednich czakr.

Najlepiej robić to w pozycji leżącej (dowolnie na plecach lub na brzuchu).

Pozwól swojemu ciału maksymalnie zrelaksować się i poproś kamienie by napełniły Cię swoimi leczniczymi energiami.

Poniżej zamieszczam krótki opis każdego z kamieni:


Jaspis
Działa na czarkę podstawy. Aktywizuje energię w stopach i łączy nas z energiami Ziemi.
Lekcja jaką ma do przekazania to: naucz się jak kochać i dbać o siebie samą/samego.
Jego energia mocno osadza w rzeczywistości, pomaga przezwyciężyć lęk, uczy jak racjonalnie do niego podejść i jak praktycznie radzić sobie z problemami.


Karneol
Jest związany z energiami drugiej czakry.
Zmniejsza napięcia i blokady energetyczne w okolicy podbrzusza.
Jego lekcja to: naucz się żyć tu i teraz.
Sprzyja koncentracji, „zakotwicza” energię, wzmacnia witalność, zwiększa nasz twórczy potencjał.


Tygrysie oko
Kamień ten energetycznie odpowiada wibracji trzeciej czakry - Splotu słonecznego.
Dzięki wibracjom tego kamienia możemy zaktywizować własną energię, wzbudzić sobie poczucie bezpieczeństwa bez konieczności przylegania i trzymania się tego, co materialne i namacalne. Energia ta pomaga nam pozbyć się wewnętrznego zamętu i znieść blokady emocjonalne.


Kwarc różowy
Harmonizuje przepływ energii pomiędzy czakrami. Szczególnie silnie oddziałuje a czakrę serca.
Uzdrawia nas energiami miłości.
Daje głębokie odprężenie, co daje naszemu organizmowi szansę na samouzdrowienie.


Awenturyn
Podobnie jak kwarc różowy oddziałuje na czakrę serca, stymuluje ją i uzdrawia jej energie.
Kamień ten wspaniale uzdrawia nasze emocjonalne rany. Przejawia intensywne uspokajające działanie. Jednak szczególnie skuteczny jest w uwalnianiu nas od lęków i obaw.


Chalcedon
Jego wibracje odpowiadają częstotliwościom czakry gardła.
Pomaga wyrazić uczucia i myśli. Inspiruje tych wszystkich, którym potrzebny jest dar wymowy, czy sztuka przekonywania.
Ułatwia podejmowanie decyzji.
Jest kamieniem o wybitnych właściwościach ochronnych.


Ametyst
Aktywuje nasze 3 oko.
Ten niezwykły kryształ może obudzić nasze zdolności parapsychiczne. Wspomaga pracę naszego umysłu, łatwiej nam jest się skoncentrować i uczyć. Kamień ten ma zdolność do oczyszczania z negatywnych energii.


Kryształ górski
Kamień ten jako jedyny z powodzeniem możemy stosować pracując z każdą z czakr, ponieważ działa na wszystkich poziomach energetycznych. Jest wręcz uważany za klucz do otwierania naszych centrów energetycznych.
Przeznaczony jest jednak szczególne do pracy z czakrą korony, ponieważ ma dar łączenia nas z naszą Wyższą Jaźnią.


Cecha wspólną wszystkich kryształów jest to, że potrafią odpędzać niskie wibracje i niekorzystne oddziaływania. Są swoistą tarczą dla tego, który je nosi u używa.Ponadto kryształ ten stymuluje naturalne kryształy w tkankach i płynach ciała, aby rezonowały na nowych, leczniczych wibracjach.

Uploaded with ImageShack.us

źródło http://kamienie.czarymary.pl

_________________________________
"Wszystkie wspomnienia są złudne, bo teraźniejszość nadaje im inne barwy..."
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Litoterapia- czyli co kamienie i kryształy potrafią   

Powrót do góry Go down
 
Litoterapia- czyli co kamienie i kryształy potrafią
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Ezoteryczne BytZbiorowy :: Świadome życie :: Świadome życie :: Zdrowe życie bliżej natury, kamienie i amulety-
Skocz do: