Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy


Strefa przyjazna dla wszystkich
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 
 

 Vipassana - osobowość 8

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Vipassana - osobowość 8   Pią 21 Maj 2010, 15:09

SZEF, EGZEKUTOR

Fałszywym pryzmatem tej osobowości jest sprawiedliwość. Ósemki uważają świat za wyjątkowo nieprzyjazne miejsce, w którym siłą należy wprowadzać sprawiedliwość. Dążą do władzy i potrafią sami zadbać o interesy swoje i swoich podopiecznych, by mieć pewność, że sprawiedliwości staje się zadość.

Ósemkami jest wielu przywódców i szefów. Często pias tują wysokie stanowiska odznaczając się przy tym okazałą posturą i fizyczną siłą. Są zazwyczaj wojowniczy, pewni siebie, gwałtowni i często, choć na ogół nieświadomie, dają wyraz swej gniewnej naturze. Szanują tych, którzy mają odwagę stawić im czoła. Zrównoważone Ósemki są doskonałym materiałem na przywódców i orędowników pokrzywdzonych.

Chociaż nieźle radzą sobie z pokonywaniem zagrożeń zewnętrznych, nie potrafią walczyć z wrogami wewnętrzny mi. Mają tendencje do unikania lub tłumienia w sobie wszystkiego, co kojarzy im się ze słabością - czułości, wrażliwości, współczucia, ustępliwości. W ten sposób tłu mią swą zdolność do kochania i bycia kochanym; izolują się. Stworzoną przez siebie pustkę starają się wypełnić przyjemnościami zmysłowymi, takimi jak seks, alkohol, narkotyki czy dobre jedzenie.

Ósemki unikają introspekcji, ponieważ mogłaby podko pać ich uproszczone pojęcia dobra i zła. Lubią mieć ściśle określony cel, na którym mogą się skupić. Chcą wiedzieć, kto jest „dobrym facetem", a kto „złym". Oczywiście, w swym przekonaniu, oni zawsze należą do „dobrych facetów".

Bez względu na to, ile mają władzy, większość Ósemek jest niestety przekonana, że poczucia własnej wartości należy szukać poza sobą, na zewnątrz. Mają więc ten sam problem, co Dwójki. Jeśli jednak Dwójki starają się zdobyć przekonanie o swej wartości przez roztaczanie wdzięków i niesienie pomocy, Ósemki zdobywają je siłą.

W Vipassanie, Ósemki mają największe trudności z przy znaniem się do słabości. Są one tak przyzwyczajone do sprawowania kontroli i wydawania rozkazów, że nie potra fią otworzyć się na nowe i nieznane. Nikt jednak nie jest wszechpotężny. Wszyscy mamy jakieś słabości, co _wcale niekoniecznie musi być złe. Jak uczy Tai Chi Chuan, twarde zostanie w końcu zwyciężone przez miękkie.

Ósemki powinny uznać wartość miękkości i wrażliwości. Muszą nauczyć się dawać równie dobrze jak brać, a praw dziwie słuchać równie dobrze jak komenderować. Tylko w ten sposób będą mogli doświadczyć wzajemnej miłości i zrozumieć głębsze znaczenie słowa „sprawiedliwość".

Słynne Ósemki to: Gurdźijew, Fritz Perls (twórca terapii gestalt), Nietzsche, Pablo Picasso, Ernest Hemingway i Ka tharine Hepburn.

Autor - James Andy
Powrót do góry Go down
 
Vipassana - osobowość 8
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Ezoteryczne BytZbiorowy :: Medytacje :: Medytacje :: Vipassana-
Skocz do: