Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy


Strefa przyjazna dla wszystkich
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 
 

 Wahadełko

Go down 
AutorWiadomość
Uthar Drace
Nowicjusz
Nowicjusz


Liczba postów : 9
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Wahadełko   Nie 16 Maj 2010, 18:36

Wahadełko jest to nieco bardziej rozbudowana różdżka do wykrywania promieniowania ale także można z niego emitować promieniowanie.
Wahadełko pomaga wykrywać cieki wodne, negatywne lub pozytywne pola energetyczne, zgubione przedmioty, ale także tworzyć bariery ochronne lub skupiska pozytywnej energii.

Wybór wahadełka
Wahadełko powinno być wykonane z metali szlachetnych, półszlachetnych, przewodników (lub ich stopów), pochodzenia roślinnego(drewno, nasiona drzew) i minerałów.
Wahadełko można kupić (wystarczy najprostsze ), jednak najlepsze wahadełka dla młodego radiestety są te które wykona sam, nieco bardziej zaawansowani radiesteci wykonują wahadełka ze wskazaniem do danego celu.


Jak wykonać wahadełko

W pierwszej kolejności wybieramy materiał na nasze wahadełko:
1. Z metali szlachetnych, półszlachetnych, lub przewodników oraz ich stopów to wahadełka uniwersalne (odbiorcze-nadawcze), jednak nie chronią radiestetę przed negatywnym promieniowaniem narażając go na ich działanie, po każdym użyciu trzeba oczyścić wahadełko.

2. Z nasion drzew do wykrywania promieniowań i odnajdowania zaginionych przedmiotów jak również tworzenia barier i skupisk pozytywnej energii, chronią częściowo przed negatywnym promieniowaniem, uniemożliwiają wszelkie działania tworzenia negatywnych skupisk energetycznych.

3. Z drewna w tym przypadku zależy czy kawałek do którego przyczepiamy nitkę, lub sznurek był zwrócony w kierunku wierzchołka(wahadełka odbiorcze) czy korzenia drzewa(wahadełka nadawcze) najprościej wykonać je z gałęzi, jeżeli sznurek przyczepimy do boku (np. gałązki gdzie jej czubek i część idąca do pnia będą w pozycji poziomej) mamy wahadełko uniwersalne.
Wahadełka nadawcze służą do tworzenia skupisk energii chronią przed negatywnym promieniowaniem, natomiast odbiorcze do ich wykrywania również chronią przed negatywną energią ale trzeba je oczyszczać po użyciu przy wykrywaniu takiego pola.

4. Z minerałów są bardziej czułe na promieniowania pochodzenia z gruntu ale kiepsko sobie radzą z wykryciem promieniowań pochodzenia kosmicznego, czy pochodzenia nad ziemnego.

5. Nić najlepiej lub sznurek zależnie od wielkości wahadełka najlepiej wybierać z brakiem o ile to możliwe domieszek tworzyw syntetycznych.

Wybrany przez nas materiał powinien jak najlepiej do nas pasować tzn. nie będzie dla nas odpychający nie wybieramy go jako pierwszy lepszy z brzegu tylko dokładnie mu się przyglądamy, im większe poczucie fascynacji lub przyciągania tym lepiej będzie do nas pasował.
Sznurek przyłączamy do materiału po przez przewiercenie i wprowadzeni małego haczyka do którego będzie przyczepiona nitka (zalecane przypadku wahadełek z metali, drewna, minerałów) lub obwiązanie materiału nitką w formie krzyża(zalecane w przypadku wahadełek z nasion).


W przypadku wahadełek kupnych wybieramy te które do nas pasuje i czujemy się z nim komfortowo. Nie wybieramy takiego by popisać się przed kolegami lub za drogie dla nas, w tym przypadku musimy być wybredni i zaleca się nawet do przesady. Jeśli żadne nie zwróciło na nas uwagi to nawet nie kupujemy, wyjątek stanowią wahadełka wykonane z metali o kształcie kuli lub obróconej kropli, Są to bowiem neutralne przekaźniki, nie mające wpływu na nasze zdrowie czy samopoczucie.

Po zakupie lub wykonaniu wahadełka należy je oczyścić czyli umieścić pod bieżącą wodą przez 15 - 30 minut po czym należy je załadować naszą energią (wystarczy je nosić cały dzień w kieszeni lub jako wisiorek na szyi)

Używanie wahadełka
Początkowo każdy początkujący jest zbyt podekscytowany i nie potrafi wyciszyć swoich myśli co prowadzi do częstych zakłóceń w jego biopolu a przez co podawaniu mylnych odpowiedzi. Małe ćwiczenia z medytacji pozwala około 15 minut pozwala na wyciszenie całkowicie swoich myśli. Unikajmy też używania wahadełka kiedy źle się czujemy lub jesteśmy chorzy bo w tym czasie nasze biopole jest zbyt słabe na używanie wahadełka i może prowadzić to do pogorszenia naszego stanu zdrowia.

Wahadełko powinno być trzymane kciukiem i palcem wskazującym za nić/sznurek o długości mniej więcej długości naszego środkowego palca (im niżej nasze wahadełko będzie wisiało tym czulsze, ale będzie też czerpało z nas więcej siły) natomiast pozostałą długość nici/sznurka zwijamy i przytrzymujemy pozostałymi palcami


Programujemy wahadełko - gdy używamy wahadełka po raz pierwszy zadajemy mu pytanie "jak jest TAK" dla osób praworęcznych powinien być to ruch wirowy zgodny ze wskazówkami zegara, dla leworęcznych przeciwnie, problem pojawia się dla osób oburęcznych.
Jeśli jest prawidłowo zadajemy pytanie "jak jest NIE" powinno kręcić się przeciwnie do tak.
Jeśli jednak nie zgadza się jeden z wyżej wymienionych obrotów wtedy programujemy wahadełko nakazując mu kręcenie się w stronę (w prawą dla praworęcznych lub w lewą dla leworęcznych, dla osób oburęcznych tylko w kierunku zgodnym z kierunkiem dla ręki która go trzyma) i wypowiadamy "to znaczy TAK" powtarzamy tę czynność dla słowa nie ale przeciwnie do tak, W czasie programowania wahadełko powinno chwile powirować po czym samo się zatrzyma, jeśli jednak tak się nie dzieje to dlatego że jakieś myśli zakłócają twoje biopole. Oczywiście możesz dowolnie wybrać swoje wskazania odpowiedzi Tak lub Nie to już zależy od ciebie.

Szukamy promieniowania:
1. W myślach lub słownie wypowiadamy czego dokładnie szukamy, następnie ręką którą nie trzymamy wahadełka wskazujemy na różne miejsca, jeśli wiruje na nie to wybieramy inne miejsce, jeśli zauważysz zmianę w ruchu na boki to znaczy że jesteś w pobliżu ale jeszcze nie całkiem. Jeśli się zatrzyma to znak że wskazujesz poza zasięgiem swoich możliwości lub jesteś już wyczerpany ale jeszcze o tym nie wiesz.
2. Jak w punkcie 1 mówimy czego szukamy ale nie wskazujemy drogą ręką miejsc tylko powoli trzymając wahadełko ruszamy przed siebie wahadełko powinno poruszać się ruchem wahadłowym w kierunku szukanego promieniowania. I kierujemy się właśnie w to wskazanie.
Powrót do góry Go down
zoska1977
Nowicjusz
Nowicjusz
avatar

Female

Liczba postów : 49
Na forum od : 01/06/2010
Skąd : Poznań

PisanieTemat: Re: Wahadełko   Sro 16 Cze 2010, 03:47

Jak oczyścic używane wahadełko aby pozbyć się starej energii z niego?
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Wahadełko   Sro 16 Cze 2010, 09:10

Mnie uczono, ze albo pod bieżącą wodą albo postukać nim o ścianę. Ale to Uthar jest specem, ale tutaj ostatnio nie zagląda...
Powrót do góry Go down
zoska1977
Nowicjusz
Nowicjusz
avatar

Female

Liczba postów : 49
Na forum od : 01/06/2010
Skąd : Poznań

PisanieTemat: Re: Wahadełko   Sro 16 Cze 2010, 23:40

No własnie to równiez zastosowałam.Pisze równiez bowiem oczyściłam je równiez w odzie z solą z uzyciem zywiołu ognia i kadzidełka.Ale ostatnio mnie okłamuje i nie wiem dlaczego?
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Wahadełko   Sro 16 Cze 2010, 23:43

Może mu nie wierzysz?
Sprawdzałaś długość fali? Może Ci się zmieniła?
Powrót do góry Go down
zoska1977
Nowicjusz
Nowicjusz
avatar

Female

Liczba postów : 49
Na forum od : 01/06/2010
Skąd : Poznań

PisanieTemat: Re: Wahadełko   Czw 17 Cze 2010, 01:01

że co prosze? po polsku kolezanko, po polsku......
Powrót do góry Go down
Uthar Drace
Nowicjusz
Nowicjusz


Liczba postów : 9
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Wahadełko   Sob 10 Lip 2010, 23:45

Wahadełko oczyszcza się za pomocą bieżącej wody na 15 minut, lub odkłada się je na kamieniu w nasłonecznionym miejscu na nie mniej niż 2 godziny.
Można też użyć kadzidełka a le w przypadku napromieniowań negatywnej energii pozytywnych kadzidełko nie czyści a do właściwego działania wahadełko musi być neutralne z wyjątkiem wahadełek które już mają w konstrukcji negatywnej (wahadełko Karnak) lub pozytywnej (wahadełko Izyda)
Nie oczyszczamy wahadełek za pośrednictwem dwóch żywiołów bo to już sprowadza sprzeczność i nie neutralizuje energii w nim związanych.
Na wszelki wypadek po oczyszczeniu wahadełka zaprogramuj je ponownie.
I po tej czynności upewnij się czy twoja własna energia nie jest czasem niestabilna, z przyczyn zmian chorobowych lub hormonalnych bo to też przeszkadza.
Powrót do góry Go down
Archadae
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
avatar

Male

Liczba postów : 191
Na forum od : 25/06/2010
Skąd : Jelenia Góra

PisanieTemat: Re: Wahadełko   Nie 11 Lip 2010, 02:11

Wystarczy walnąć nim o ścianę. Egipskich oczyszczać nie trzeba - robią to same.

Co do sznurka - nie mogę się zgodzić: sznurek przenosi energię o wiele gorzej niż łańcuszek, który to powinien być z tego samego materiału co wahadełko, by zapewnić jednolity przepływ energii.
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Wahadełko   Nie 11 Lip 2010, 12:57

Co do ściany to i ja tak słyszałam ze 20 lat temu. A potem pojawiły się udziwnienia i awangardy Smile

Słyszałam także o wstawieniu na chwile pod bieżącą, zimną wodę.
Powrót do góry Go down
Olimpia1993
Nowicjusz
Nowicjusz
avatar

Male

Liczba postów : 58
Na forum od : 28/09/2010
Skąd : Kraków

PisanieTemat: Twoja wlasna rozdzka   Sob 02 Paź 2010, 19:07

Zanim będziesz mogła użyć magicznej różdżki, musisz się pierw w nią zaopatrzyć.
Tradycyjnie, różdzka ma długość ręki użytkownika, mierząc od końcówki palców do łokcia.
Niemniej jednak, nie ma tutaj sztywno określonych zasad i wymagań odnośnie jej rozmiaru,
tak więc jeżeli wygodniej pracuje ci się z mniejszą lub większą różdżką, to nic nie stoi na przeszkodzie by takiej właśnie - dogodnej dla ciebie - różdżki używać.
Stworzenie swej własnej różdżki jest jedną z najważniejszych i pochłaniających wiele mocy, rzeczy jakie można samodzielnie zrobić.
Tworząc własne narzędzie rytualne, napełniasz je swą własną energia przez co będą służyły tobie jak tylko najlepiej potrafią !
Z tego też powodu dostrajają się do twych wibracji, twej energii i twych oczekiwań.
Są one twym odbiciem i częścią ciebie.

Różdżkę można zrobić z różnych materiałów.
Niektóre osoby wolą metalowe różdżki, a niektóre szklane.
Niektóre różdżki są tworzone z sztucznych materiałów a inne z drzewa dostępnego w danym rejonie.
Nie muszą to być jakieś wyszukane drogie materiały, i mogą być pochodzenia naturalnego.
Wybierz się w przechadzkę po lesie lub zagajniku w pobliżu miejsca zamieszkania.
Może to być dobry czas na zabranie ze sobą książki dzięki której nauczysz się rozpoznawać poszczególne gatunki i odmiany drzew oraz krzewów.
Pozyskiwanie drewna z natury daje w efekcie bardziej naturalny wygląd różdżki - całe z sękami, otworami po kornikach, i skrawkami kory.
Gałąź powinna być grubości około 1,5 - 3 centrymetrów.
Grubość różdżki wpływa na to jak bardzo wygodnie będzie ona leżeć w twej dłoni.
Niektóre osoby bardziej wolą cięższe i grubsze różdżki, a inne chętniej wybierają lekkie i drobniejsze.
Tradycyjnie drzewo jest ulubionym materiałem używanym do tworzenia różdżek.
Drzewo używane do stworzenia różdżki powinno być twarde i praktyczne jako materiał do stworzenia różdżki.
Twarde drewno jest bardziej przydatne do tego celu niż miękkie drewno typu drewno sosnowe.
Świeżo ścięte drewno wymaga podsuszenia i oczyszczenia z kory, i dopiero wtedy będziesz mogła zacząć z niego robić różdżkę.
Możesz się także rozejrzeć za gałęziami które odpadły z drzewa.
Jeżeli musisz ściąć lub odłamać zdrową gałąź, przeproś za to drzewo z którego chcesz ją pozyskać.
Zapytaj drzewo o zgodę na odcięcie / odłamanie gałęzi.
Pamiętaj by podziękować drzewu za użycie jego gałęzi.

Różdżkę można także stworzyć z wielu różnych innych rzeczy i jedynym ograniczeniem w tej kwestii jest tylko twoja wyobraźnia i zdolności manualne !
Możesz spróbować użyć do tego celu miedzi, szklanego pręta lub rurki, kawałka kryształu, lub nawet modelinę.
Możesz dodać specjalnie wybrany do tego celu kamień, kawałki skóry, piór, zioła, talizman lub pentagram.
Możesz wydrapać lub wygrawerować symbole na jej powierzchni, lub pomalować ją w wybrane wzory - cokolwiek tylko zechcesz.
Każda różdżka która stworzysz, jest unikatowa aa
Jeżeli chcesz, możesz zamówić sobie wykonanie różdżki, lub wymienić się czymś w zamian za różdżkę.
Twoja różdżka może być przechowywana zawinięta w ochronną chustę, lub sakwie na różdżkę, ewentualnie możesz ją pozostawić położoną na swym ołtarzu.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wahadełko   

Powrót do góry Go down
 
Wahadełko
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Ezoteryczne BytZbiorowy :: Energetyka :: Energetyka :: Radiestezja-
Skocz do: