Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy


Strefa przyjazna dla wszystkich
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 
 

 Cukrzyca jest do pokonania i jest na nią lekarstwo, niestety zakazane jest o tym mówić...

Go down 
AutorWiadomość
Anonim
Administrator


Male

Liczba postów : 2418
Na forum od : 16/05/2010
Skąd : .

PisanieTemat: Cukrzyca jest do pokonania i jest na nią lekarstwo, niestety zakazane jest o tym mówić...   Pon 21 Cze 2010, 11:56

Cukrzyca jest do pokonania i jest na nią lekarstwo, niestety zakazane jest o tym mówić - ale my piszemy!

Od razu zapewniamy niedowiarków do przetestowania tego co zaraz ujrzycie na poniższych filmach, aby przekonać się że opisana w nich metoda jest bardzo skuteczna, poczym udajcie się do lekarza i mówiąc mu, że macie cukrzycę zapytajcie się czy zna lekarstwo. Pewnie nic na ten temat nie będzie wiedział, a co naj istotniejsze to zacznie mówić może i coś tam jest ale bardzo drogie. I tak zaczynają się schody biznesu.

źródło :efakta.w.interia.pl

_________________________________
"Wszystkie wspomnienia są złudne, bo teraźniejszość nadaje im inne barwy..."
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Cukrzyca jest do pokonania i jest na nią lekarstwo, niestety zakazane jest o tym mówić...   Pon 21 Cze 2010, 18:57

W internecie pojawił się film promujący dietę wegańską jako lekarstwo na wyleczenie cukrzycy i związanych z nią chorób jak nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu.

W filmie przedstawionych jest 5 osób cierpiących nas cukrzycę typu 2 oraz 1 osoba z cukrzycą typu 1, które uczestniczą w 30-dniowym programie stosowania diety wegańskiej opartej głównie na surowych produktach roślinnych poddanych obróbce termicznej nie wyższej niż 50 stopni.

Cukrzyca typu 2 jest chorobą cywilizacyjną, której przyczyną są przede wszystkim złe nawyki żywieniowe. Inne podłoże ma jednak cukrzyca typu 1, której przyczyną jest proces autoimmunologiczny .doprowadzający do zniszczenia komórek produkujących insulinę.


Podstawą leczenia cukrzycy typu 2 jest dieta, normalizacja masy ciała, wysiłek fizyczny.

Do 2008 roku w standardach leczenia cukrzycy modyfikacja stylu życia była zalecana jako terapia początkowa po rozpoznaniu cukrzycy typu 2. W 2008 do tych zaleceń dodano jeszcze lek o nazwie metformina ze względu na jego efekt zmniejszający insulinooporność i przyspieszający normalizację glikemii.

W praktyce leczenia cukrzycy typu 2 wygląda niestety tak, że tylko nieznaczna grupa pacjentów (najczęściej młodszych, bardziej wykształconych) bierze sobie do serca ostre zalecenia dietetyczne przekazane przez lekarza czy pielęgniarkę edukacyjną. W toku leczenia najczęściej zamiast chudnąć przybierają na wadze, potrzebują coraz większych dawek leków a następnie insuliny w celu opanowania coraz wyższych glikemii, rozwijają się powikłania cukrzycy, które wymagają następnego leczenia i znacznie ograniczają aktywność fizyczną.

Co niby jest najbardziej proste czyli dieta i wysiłek fizyczny są najczęściej barierą dla większości otyłych osób z cukrzycą typu 2.

Film również pokazuje zmagania osób, które uczestniczą w programie wegańskim w USA. Mimo, że są w zamkniętej grupie osób, mają zajęcia terapeutyczne drastyczna zmiana trybu życia stanowi dla nich duże wyzwanie. Zmagają się ze swoimi słabościami każdego dnia.

W tej terapii zastosowano bardzo restrykcyjną dietę, z której prawie całkowicie wyeliminowano węglowodany. Dozwolone były tylko warzywa przygotowane na różny sposób unikając ich gotowania, podawane na surowo. Zaowocowało to utratą masy ciała, normalizacją glikemii i ciśnienia tętniczego, poprawą profilu lipidowego.

Potwierdza to tylko teorię dobroczynnego wpływu diety i wysiłku fizycznego w leczeniu cukrzycy typu 2 co w efekcie może doprowadzić do potrzeby stosowania mniejszych dawek leków, a nawet ich odstawienia.

Nie świadczy to jednak, że cukrzyca została wyleczona. Przy powrocie do starego trybu życia problem niestety powróci. Szkoda, że autorzy filmu nie pokazali dalszych losów bohaterów po opuszczeniu ośrodka. Czy ich nawyki żywieniowe zmieniły się na stałe?

Może to jest również teren do zagospodarowania w Polsce. Pacjent z cukrzycą wychodzi ze szpitala lub gabinetu lekarskiego ze stertą ulotek dotyczących diety, które często trafiają do szafy albo do kosza. Może rozwiązaniem będą specjalne turnusy senatoryjne, które będą nastawione nie tylko na darmowy urlop, ale będą oparte na pracy z dietetykiem, psychologiem, fizjoterapeutą i przede wszystkim zastosowaniu w praktyce zdrowej diety (niekoniecznie tak restrykcyjnej jak wegańska).

Inaczej ma się problem z cukrzycą typu 1. W przedstawionym filmie 1 młoda osoba w trakcie stosowania diety wegańskiej zmniejszyła znaczenie dawkę insuliny. Jest to oczywiście możliwe w trakcie stosowania diety niskowęglowodanowej i wysiłku fizycznego.

Takie zalecenia są bardzo przydatne dla osób z cukrzycą typu 1 i nadwagą stosujących duże dawki insuliny.

Autorzy programu podają, że w historii kliniki 3 osobom z cukrzycą typu 1 udało się odstawić insulinę. Nie jest to jednak sposób na wyleczenie tego typu choroby.

Cukrzyca typu 1 też przebiega z różnym zapotrzebowaniem na insulinę. Na początku choroby występuje upośledzone wydzielanie insuliny, które z czasem całkowicie zanika. Okres w którym organizm produkuje jeszcze insulinę (można to sprawdzić za pomocą oznaczenia stężenia insuliny, czy peptydu C we krwi), a dawki które podaje pacjent są małe nazywa się okresem remisji. Trwa on różnie długo, czasem kilka lat. U niektórych pacjentów nawet po wielu latach trwania cukrzycy obserwuje się szczątkowe wydzielanie insuliny. W tych wypadkach zastosowanie restrykcyjnej diety może skutkować możliwością czasowego odstawienia insuliny.

Trzeba również zaznaczyć, że przed erą wykrycia insuliny cukrzyca typu 1 była leczona za pomocą restrykcyjnej diety. Doprowadzało to jednak do znacznego wyniszczenia, a niedobór insuliny w ciągu kilku miesięcy, czasem lat był przyczyną rozwoju kwasicy ketonowej i śmierci.

http://cukrzyca.medykblog.pl/dieta-lekarstwem-na-cukrzyce/
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Cukrzyca jest do pokonania i jest na nią lekarstwo, niestety zakazane jest o tym mówić...   Pon 21 Cze 2010, 19:00

Badacze odkryli, że osoby przestrzegające niskotłuszczowej diety wegańskiej (bezmięsnej i beznabiałowej) obniżają swój poziom cukru we krwi i tracą więcej na wadze niż ludzie stosujący dietę Amerykańskiego Stowarzyszenia Cukrzycy (American Diabetes Association, ADA).
Zgodnie z wynikami studium naukowców z Uniwersytetu Jerzego Washingtona, Uniwersytetu w Toronto i Uniwersytetu Północnej Karoliny, wolontariusze na diecie wegańskiej bardziej obniżali poziom cholesterolu i kończyli badanie z lepiej funkcjonującymi nerkami niż stosujący dietę Amerykańskiego Stowarzyszenia Cukrzycy.
Wydaje się, że łatwiej jest stosować się do wymogów diety wegańskiej, ponieważ nie trzeba odmierzać porcji ani liczyć kalorii. Tylko trzech wegan odpadło z badań, w porównaniu do 8 osób z grupy niewegańskiej.
Dr Neal Barnard, prezes Stowarzyszenia Lekarzy na rzecz Odpowiedzialnej Medycyny, które pomagało zrealizować projekt, zbadał wraz z zespołem 99 chorych z cukrzycą typu 2. Następnie zostali oni losowo przydzieleni do grupy z dietą wegańską (niskotłuszczową i niskocukrową) i grupy z dietą ADA.
Naukowcy odkryli, że po 22 tygodniach 43% wegan i 26% osób na standardowej diecie mogło albo przestać przyjmować insulinę czy inne środki pozwalające kontrolować poziom cukru we krwi, albo kontrolować chorobę za pomocą mniejszych dawek leków.
Weganie schudli średnio o 6,5 kg, a ludzie na diecie ADA o ok. 3,1 kg.
Pomiar A1C (czyli hemoglobiny glikozylowanej/glikowanej) daje pojęcie o tym, jak dobrze kontrolowano poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Poziom Hb A1C spadł o 1,23 pkt. w grupie wegańskiej i o 0,38 w grupie ze standardową dietą.
Co ważne, spadki odnotowano również w odniesieniu do złego cholesterolu (LDL). Osoby stosujące dietę wegańską obniżyły jego poziom o 21%, a ich "konkurenci" tylko o 10%.
Ponieważ u osób stosujących dietę wegańską istnieje ryzyko niedoboru witaminy B12, podczas badań uczestnikom podawano odpowiednie suplementy.
Przez cały czas trwania badań wolontariusze co tydzień spotykali się z doradcami, którzy podawali im przepisy, doradzali i wspierali w wysiłkach.
Warto podkreślić, że obie diety (ADA i wegańska) pomagają zredukować poziom LDL, ale pewne wskaźniki są lepsze w przypadku wegan.
Szczegółowe wyniki opisano w magazynie Diabetes Care.
Weganie nie jedzą ani mięsa, ani innych produktów pochodzenia zwierzęcego (jaj, nabiału, miodu).
Dietę ADA dopasowuje się do konkretnego pacjenta, biorąc pod uwagę jego ciężar i poziom cholesterolu. Zaleca się także ograniczenie cukru i pokarmów skrobiowych.


Autor: Anna Błońska

Źródło: News-Medical.Net
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Cukrzyca jest do pokonania i jest na nią lekarstwo, niestety zakazane jest o tym mówić...   Sob 24 Lip 2010, 23:57Powrót do góry Go down
Admin
Administrator


Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Cukrzyca jest do pokonania i jest na nią lekarstwo, niestety zakazane jest o tym mówić...   Nie 25 Lip 2010, 00:02Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Cukrzyca jest do pokonania i jest na nią lekarstwo, niestety zakazane jest o tym mówić...   

Powrót do góry Go down
 
Cukrzyca jest do pokonania i jest na nią lekarstwo, niestety zakazane jest o tym mówić...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Ezoteryczne BytZbiorowy :: Świadome życie :: Świadome życie :: Zdrowe życie bliżej natury, kamienie i amulety-
Skocz do: